وعده‌‌‌های پکن، تولید فولاد چین را افزایش داد
1401/7/10

امید به وعده‌‌‌های دولتی چین برای بازگرداندن اقتصاد به مسیر رشد باعث شد تا بالاخره در هشتمین ماه از سال ۲۰۲۲، بر میزان تولید فولاد در چین طی ماه اوت افزوده شود. با این حال، انتشار داده‌‌‌های منفی از کاهش سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌‌‌وساز مانع از آن می‌شود که این رشد تولید...

قیمت‌های صادراتی در سطوح تابستان و پاییز سال ۱۳۹۹ + نمودار
1401/7/9

در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۵۸ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۵.۵ دلاری معادل ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن تغییری را نشان نمی‌دهد.

مقایسه بازدهی نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهام در نیمه نخست سال ۱۴۰۱
1401/7/9

سهامداران نمادهای زنجیره آهن و فولاد روزگار تیره‌ای را در نیمه نخست سال جاری تجربه کردند و به جز یک استثناء، بازدهی تمام نمادهای فولادی و سنگ آهنی در این دوره منفی بود. بازار سهام ایران هنوز با گذشت بیش از ۲ سال، از سقوط سهمگین مرداد سال ۱۳۹۹ کمر راست نکرده است.

کاهش ٣ تا ١٨ درصدی واردات محصولات فولادی
1401/7/7

آمار واردات زنجیره فولاد از شمش فولاد تا انواع مقاطع، محصولات فولادی و آهن اسفنجی نشان می‌دهد که علاوه بر صفر شدن واردات آهن اسفنجی و اسلب به کشور، طی پنج ماهه نخست امسال واردات انواع مقاطع و محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه تا ۱۸ درصد کمتر شده است.

تسخیر بازار فولاد ایران توسط روسیه
1401/7/6

به کارخانه‌های تولید ابلاغ شد که در فکر ذخیره سازی سوخت مایع باشند و این مسئله حاکی از این مهم است که گاز شرکت‌های فولادی در زمستان قطع خواهد شد.

رکود بازار آهن در فصل خزان
1401/7/2

در هفته‌ای که گذشت غالب زیرمجموعه‌های بازار فولاد داخلی کشور عمدتا با ثبات نسبی همراه بودند.

کمای مقاطع فولادی
1401/6/31

حلقه‌‌‌های میانی زنجیره آهن و فولاد کشور شامل آهن‌‌‌اسفنجی و شمش فولاد با استقبال خوب متقاضیان مواجه شدند. در عین حال، بازار آزاد مقاطع طویل فولادی متاثر از رونق معاملات این بخش ظرف روزهای میانی هفته، رنگی از رونق به خود دید و اندکی رشد قیمت داشت.

افزایش تقاضا با شروع فصل سرد اروپا
1401/6/30

هرچند برای مدتی کوتاه قیمت های جهانی فولاد کاهش یافته بود اما با شروع زمستان اروپا و افزایش مصرف انرژی احتمال دوباره رشد قیمت ها وجود دارد.

نیاز داخلی به شمش واقعاً چقدر است؟
1401/6/30

نشان می‌دهد که در نیمه نخست سال جاری در مجموع حدود ۶.۲ میلیون تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شده اما تنها ۴۵ درصد آن، یعنی حدود ۲.۸ میلیون تن، معامله شده است و ۵۵ درصد شمش عرضه شده مشتری نداشته است.

لزوم همسو شدن تغییرات فولاد و ارز
1401/6/27

کارشناس حوزه فولاد بر این باور است که قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره فولاد در نهایت به سود تولید کننده نخواهد بود.

شفافیت عملکرد بورس فلزات موجب پویایی بازار فولاد می شود
1401/6/27

روش و مشی بورس چنان که در دنیا رایج است، در بورس کالای ایران اجرا نمی شود و با وجود آن که اتحادیه آهن و فولاد و فلزات، برای راه اندازی بورس فلزات تلاش زیادی کرد، اما اکنون در قیمت گذاری ها کنار گذاشته شد.

قراضه فولادی کانال ۳۵۰ دلاری را از دست داد
1401/6/27

در حالی که افول فولادسازی در ترکیه به کاهش بهای قراضه وارداتی به این کشور منجر شده است، سنگ‌‌‌آهن در بازارهای آسیایی با خوش‌بینی نسبت به رشد تقاضا برای محصولات فولادی مجددا وارد مسیر رشد نرخ می‌شود.

بازار جهانی مقاطع، وضعیت مطلوبی ندارد
1401/6/27

تولیدکنندگان در سراسر جهان از دسترسی محدود به بازار و سطوح بالای رقابت رنج می‌برند، به‌ویژه از سوی روسیه که در قیمت‌گذاری بسیار انعطاف‌پذیر است؛ زیرا تولیدکنندگان روسیه به هر نحوی به دنبال بازارهای جدید هستند.

کاهش قیمت‌ها زیر سایه رکود در اقتصاد جهانی + نمودار
1401/6/26

در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران ۴۵۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۵ دلاری معادل ۱.۱ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۴۳۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۷.۵ دلاری معادل ۱.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

محدودیت انرژی سد راه تحقق چشم‌انداز 1404 در صنعت فولاد
1401/6/24

عملکرد کارکنان شرکت فولاد مبارکه طی 5 ماه نخست سال 1401 نشان می‌دهد تقریبا همه خطوط تولید این شرکت و حتی شرکت‌های زیرمجموعه بزرگ‌ترین هلدینگ فولادی کشور در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و اوایل خرداد که با محدودیت کمتری در حوزه انرژی مواجه بودند به رکوردهای بی‌سابقه‌ای...

بازار فولاد چین همچنان در نوسان
1401/6/23

تحلیلگران انتظار دارند قیمت فولاد طی ماه سپتامبر در بازار چین در نوسان باشد؛ چراکه تقاضای فصلی بالا نیست و موجودی انبارها کم است، از طرفی هم تولید فولاد رو به افزایش است.